Dátum: 5. novembra 2021

Elektrické vykurovanie

Elektrické vykurovanie predstavuje v dnešnej dobe veľmi moderné riešenie kúrenia, no predovšetkým ide o existujúcu alternatívu k plynovému kúreniu.

elektricke kurenie

elektricke kurenie

Hlavné výhody elektrického vykurovania oproti plynovému:

 • Nižšie investičné náklady: potrebujete iba zdroj elektrickej energie a elektrické vykurovacie zariadenie, prípadne menšiu asistenciu elektrikára a nemusíte sa viac trápiť s vecami ako je plynový kotol, prípojka, komín, rozvody, plynová skriňa, všetky inštalačné práce a každoročné revízie týchto zariadení. Moderné elektrické vykurovanie je veľmi presne regulovateľné, čo prispieva k ďalšiemu znižovaniu nákladov. Pri novostavbách a dobre izolovaných domoch môžu byť elektrické vykurovacie systémy z hľadiska nákladov veľmi výhodné.
 • Najvyšší možný komfort: v súčasnosti si môžete vybrať z nespočetného množstva elegantných a dizajnových elektrických radiátorov alebo konvektorov rôznych farieb, ktoré môžete ľubovoľne umiestniť na stenu (nástenné radiátory) alebo ich presúvať vďaka montovaným kolieskam (samostatne stojace radiátory). Zariadenia sú iba minimálne hlučné a dokážete presne regulovať požadovanú teplotu (termostaty sú nutnou súčasťou týchto zariadení a vhodnou reguláciou dosiahnete zdravú a príjemnú teplotu aj zníženie nákladov).
 • Jednoduchosť: zariadenia sú nenáročné ako na obsluhu, tak aj na údržbu.
 • Technologický pokrok: momentálne môžeme pozorovať v každom odvetví a pri každom produkte snahu o ekologický prístup a šetrenie nášho životného prostredia, čo sa prejavuje aj pri výrobe zariadení určených na elektrické vykurovanie. Väčšina týchto zariadení je v súčasnosti úsporných a snažia sa, aby nedochádzalo k plytvaniu elektrickej energie.
 • Praktické využitie: elektrické kúrenie môžete využiť ako hlavný zdroj kúrenia alebo sa stane iba doplnkom k centrálnemu systému vykurovania pre malé miestnosti, do kúpeľne a podobne. Elektrické vykurovanie je ideálne napr. pre víkendové chaty.

Systém elektrického vykurovania je nesporne lákavé rie

šenie, je čisté, bezpečné, výkonné s regulovateľnou prevádzkou, nenáročné na obsluhu, väčšinou nehlučné a dokonca estetické.

Elektrické konvektory

Elektrické konvektory patria medzi prvé výrobky, používané vo veľkej miere pre elektrické vykurovanie. Výhody elektrických konvektorov oceníte najmä v prechodnom vykurovacom období. Tieto zariadenia sa používajú s obľubou všade, kde nie je potrebné trvalé vykurovanie, ako vedlajšie miestnosti, WC, herňa, pivnica, domáci bar, kúpeľňa či spálňa. Elektrické kúrenie sa v dnešnej dobe rieši hlavne ako podlahové vykurovanie, ale aj elektrické konvektory sú stále žiadané a nachádzajú svoje uplatnenie. Hlavnými výhodami elektrických konvektorov sú : jednoduchá inštalácia, presná regulácia a veľmi priaznivé ceny.

Elektrické konvektory sú moderným, efektívnym a elegantným spôsobom vykurovania miestností, či už v bytoch, domoch alebo kanceláriách. Ponúkame vám konvektory pre miestnosti s rôznym objemom, stačí si vybrať zariadenie s potrebným výkonom.

Konvektor nie je len praktický vykurovací pomocník, mô

že spĺňať aj estetickú funkciu. Okrem bielych konvektorov nájdete v ponuke aj niekoľko farebných prevedení, vďaka ktorým je možné konvektor zladiť farbám interiéru.

Inštaláciu zvládnete aj bez pomoci odborníkov. Praktické príslušenstvo zefektívni používanie a zjednoduší manipuláciu so zariadením.

Výrobcovia dbajú na kvalitu a spokojnosť používateľov, preto máte možnosť výberu z ponuky elektrických konvektorov s rôznymi funkciamidigitálnym displejom, vstavaným termostatom či ekologických konvektorov, ktoré zaručujú lepší výkon pri menšej spotrebe energie.

Elektrické radiátory

Elektrické radiátory sú výborným riešením do priestorov a miestností bez centrálneho vykurovania, avšak môžu byť aj doplnkom k existujúcemu vykurovaciemu systému. Ponuku tvoria radiátory bez využitia teplonosnej tekutiny. Všetky ponúkané elektrické radiátory majú výborné akumulačné vlastnosti.

Výhodou elektrických radiátorov je jednoduchá montáž, ktorú zvládnete bez pomoci odborníkov.

Výrobcovia dbajú na kvalitu a spokojnosť používateľov, preto máte možnosť výberu z ponuky elektrických radiátorov s rôznymi funkciamidigitálnym ovládacím panelomvstavaným termostatom či ekologických radiátorov, ktoré zaručujú lepší výkon pri menšej spotrebe energie a sú šetrné k životnému prostrediu.

radiator elektricke kurenie/ elektricke vykurovanie

Olejové radiátory

Elektrické olejové radiátory poslúžia ako zdroj primárneho tepla alebo dodatkový zdroj v akýchkoľvek miestnostiach. Sú efektívne pre dlhodobé, rovnomerné a tiché vykurovanie miestnosti.

Tieto zariadenia pracujú na princípe ohrevu olejovej kvapaliny vo vnútri radiátora elektrickou energiou. Táto tekutina akumuluje teplo, a preto radiátor uvoľňuje teplo do miestnosti určitý čas aj po jeho vypnutí.

Olejový radiátor je vhodný pre každého. Dokonca aj pre alergikov, vďaka tomu, že elektrický prúd nerozrušuje čiastočky prachu, takže je anti-alergénny. Navyše s olejovými radiátormi nemáte takmer žiadne starosti - majú dlhú životnosť, nevyžadujú špeciálnu údržbu a v súčasnej dobe začínajú byť aj šetrné voči životnému prostrediu, vďaka ekologickým olejovým kvapalinám.

Tieto radiátory sú ploché, majú elegantný a kompaktný vzhľad a v závislosti od zvoleného modelu montovateľné na stenu alebo ich môžete ľubovoľne premiestňovať z miestnosti do miestnosti vďaka kolieskam.

elektricky olejovy radiátor / elektricke kurenie / elektricke vykurovanie

Teplovzdušné ventilátory

Teplovzdušné ventilátory slúžia na vykurovanie miestností teplým vzduchom, ktorý prúdi z ventilátora. Teplovzdušné ventilátory sú vybavené ložiskami pre dlhšiu životnosť a bezproblémový chod. Dajú sa nastaviť na niekoľko úrovní podľa požiadaviek na vyhriatie miestnosti. Väčšinou ide o malé kompaktné ventilátory, ktoré  sa dajú ľahko premiestniť.

Infražiariče

Infražiariče zabezpečia okamžité teplo vo vnútorných aj vonkajších priestoroch. Infračervené tepelné lúče neohrievajú vzduch, ale iba povrch, preto k ohriatiu osôb v dosahu žiariča s

tačí nepomerne menej energie než pri teplovzdušných zariadeniach. Infračervené vyhrievanie nájde uplatnenie napríklad ako vyhrievanie pre športové haly, fajčiarské priestory, kostoly, zimné záhrady, farmy, záhradníctvo, recepcie, predajne, Zoo, garáže, dielne, výrobné haly, sklady, terasy a ďalšie.

infraziaric / elektricke kurenie / elektricke vykurovanie

Termostaty

Vybrať správny systém kontroly je dôležité na zabezpečenie, aby systém pracoval najlepším možným spôsobom - jednoducho a efektívne.

wifi termostat / elektricke kurenie / elektricke vykurovanie

Vetranie s rekuperáciou tepla

Máte problém s vlhkosťou alebo s plesňou na stenách ? Problémy Vám môžu vyriešiť lokálne, nástenné vetracie jednotky s rekuperáciou tepla. Zariadenia sú vhodné pre Obývacie Izby, Kuchyne, Spálne, kúpeľne alebo pre suterény a pivnice.

Elektrická vykurovacia fólia

 • inštaluje sa pod plávajúcu podlahu,
 • jedná sa o suchú pokládku, bez použitia akéhokoľvek flexibilného lepidla alebo nivelizačného tmelu,
 • vhodná do obytných miestnosti bez zvýšenej vlhkosti,
 • pre reguláciu fólie je potrebné napojenie na izbový termostat.

Špecifikácia, montáž a umiestnenie :

 • šírka fólie je pevne daná (50 cm, 80 cm alebo 100 cm), dĺžka závisí od požiadaviek  (krátiť sa dá každých 25 cm po strižnej hrane),
 • fólie je doporučené pokladať na čo najväčšiu plochu miestnosti ,
 • miesta pod pevne stojacím nábytkom je nutné vynechať z dôvodu neefektivity v rámci vykurovania a možného poškodenia nielen plávajúcej podlahy, ale aj fólie,
 • výnimkou je umiestnenie fólie pod nábytok na nožičkách,
 • spustenie vykurovacej fólie do prevádzky je možné okamžite po ukončení pokládky plávajúcej podlahy.

Skladba:

1- podlahová krytina

2- ochranná fólia

3- vykurovacia fólia

4- termoizolačná podložka

5- podklad

skladba podlahy infra folia / elektricke kurenie / elektricke vykurovanie

 

Elektrická vykurovacia rohož

Vykurovacie rohože sú umiestnené priamo pod dlažbou vo vrstve flexibilného lepidla. Vyznačujú sa jednoduchou montážou a vysokou efektivitou.  Sú obzvlášť vhodné pre väčšie plochy, kde by bola treba trojnásobná dĺžka voľného vykurovacieho kábla na zostavenie systému. Rohože  sú ideálne na veľmi dobre izolované nehnuteľnosti alebo nízko-energetické stavby. Vykurovacie rohože sú navrhnuté na inštaláciu pod podlahy z keramiky alebo dlaždice z prírodného kameňa. Systém je vhodný pre všetky využitia, prinášajúc buď plnohodnotné alebo doplnkové kúrenie do všetkých izieb.

 • inštaluje sa pod dlažbu,
 • v závislosti od typu rohože je možné umiestnenie aj do poteru, alebo do tenkej vrstvy flexibilného lepidla / nivelizačného tmelu,
 • vhodná do miestnosti so zvýšenou vlhkosťou ako kúpeľňa, WC, komora, práčovňa a pod.
 • pre reguláciu rohože je potrebné napojenie na izbový termostat,
 • použitie  tvrdených izolačných dosiek zaručí rýchlejší nábeh teploty podlahy.

Špecifikácia, montáž a umiestnenie:

 • rohož pokladáme na čo najväčšiu plochu miestnosti a upravovať ju môžme len podľa odporúčania,
 • rohož nie je možné skracovať,
 • šírka  je pevne daná  50 cm a dĺžka podľa ponuky výrobcu,
 • typy rohoží: jednožilová rohož a dvojžilová rohož,
 • spustenie vykurovacej rohože je postupné, ale najskôr až 7 dní od pokládky finálnej dlažby.

Skladba:

1- podlahová krytina

2- poter

3- vykurovací kábel

4- tepelný senzor

5- hliníková fólia

6-7  tepelná izolácia

8- podklad

skladba podlahy kábel / elektricke kurenie / elektricke vykurovanie / elektricke podlahove vykurovanie

Mohlo by Vás zaujímať: ako neplatiť za kúrenie

Zaujali sme Vás?  Nechajte si od nás vypracovať cenovú ponuku ešte dnes:

  Maximálna veľkosť jednej prílohy je 5MB  Odkiaľ ste sa o nás dozvedeli?

  Súvisiace produkty v kategórií podlahové elektrické vykurovanie

  Infračervené fólie od Eximing.sk

  https://www.eximing.sk/kategoria-produktu/elektricke-kurenie/infracervene-folie/

  Vykurovacie káble Eximing

  https://www.eximing.sk/kategoria-produktu/elektricke-kurenie/vykurovacie-kable/

  Vykurovacie rohoze Eximing

  https://www.eximing.sk/kategoria-produktu/elektricke-kurenie/vykurovacie-rohoze/

  Termostaty Eximing.sk

  https://www.eximing.sk/kategoria-produktu/elektricke-kurenie/termostaty-elektricke-kurenie/

  Forhit Eximing.sk

  https://www.eximing.sk/kategoria-produktu/elektricke-kurenie/forhit/

   

  Partneri:
  envelopestorephone-handsetmap-marker