O nás - príbeh kúrenia FORHIT

Dovoľte sa nám predstaviť
Forhit elektrické kúrenie
História našej firmy sa začala písať v 90. rokoch 20. storočia. Z malej rodinnej firmy, ktorá sa zaoberala širokou škálou elektronických zariadení a súčiastok sa nám za krátky čas podarilo vybudovať celoslovenskú firmu s pobočkami vo skoro všetkých krajských mestách. 

Postupne sme do svojho portfólia pridávali produkty týkajúce sa predovšetkým slaboprúdu (kamerové systémy, zabezpečovacie systémy, pohony brán, audio - video komunikácia, inteligentná inštalácia,…). Samozrejme firma má za sebou nie len vzostupy, ale aj pády, a taktiež prešla personálnymi zmenami. 
V súčasnosti nás môžete nájsť v kamenných pobočkách v Prešove a v Bratislave, no inštaláciu kúrenia realizujeme po celom Slovensku, ale aj v zahraničí. 

Našou víziou však ostalo ponúkať kvalitné a profesionálne služby v každej oblasti, ktorou sa zaoberáme, taktiež spokojnosť zákazníkov a neustále sa zlepšovanie vďaka štúdiu nových poznatkov, ktoré pretavujeme do našej ponuky.
Forhit elektrické kúrenie

Ako sme vyvinuli kúrenie Forhit?

Všetko začalo vlastnou nespokojnosťou. Do roku 2010 som bol sám majiteľom plynového kúrenia, no po sérii problémov (poruchovosť, zavzdušnenie systému, výmena čerpadla či iskry..)som sa ho rozhodol vymeniť ho za elektrické. Po relatívne krátkom čase som objavil všetky jeho výhody, ako je bezúdržbovosť, komfort, spoľahlivosť, bezpečnosť a samozrejme ekonomický aspekt. Všetky tieto výhody elektrického kúrenia ma natoľko ohromili, že som sa rozhodol zaradiť ho do nášho portfólia. Nakoľko jedným z cieľov firmy je aj neustály vývoj, zanedlho sme sa začali spolu s našim tímom vývojárov zamýšľať, ako by sa mohlo vylepšiť:
Ako výkonovo regulovať či obmedzovať kúrenie, aby nedošlo k preťaženiu elektrickej siete
Ako zabezpečiť neobmedzenú životnosť systému
Ako odstrániť nepríjemné cvakanie relé v termostate
Ako udržať požadovanú - nastavenú teplotu konštantne
Ako zjednodušiť ovládanie a sledovať spotrebu
Ako sledovať vonkajšiu teplotu a vlhkosť
Ako mať neobmedzený príkon
Ako docieliť ovládanie akýchkoľvek objektov akýchkoľvek rozmerov a okruhov
Ako eliminovať prehriatie podlahy a tým zvýšiť bezpečnosť na možné maximum
Po dôslednom prieskume na trhu s elektrickým kúrením sme zistili, že žiaden dostupný produkt nezodpovedá našim požiadavkám, a preto sme sa rozhodli doplniť elektrické kúrenie o inteligentný rozvádzač Forhit, ktorý by spĺňal naše spomenuté nároky, a tak vykryl dieru na trhu. Vývoj trval 3 roky. Napokon sa nám ho úspešne podarilo prvý krát implementovať v roku 2013, v bytovom dome v Senici.

Odvtedy sa podoba Forhitu po vizuálnej, ale aj technickej stránke vylepšovala ešte dvakrát. K jeho finálnej verzii sme dospeli v roku 2017, kedy sa nám podarilo uceliť rozvádzač do dnešnej podoby pre riadenie a kontrolu elektrického kúrenia, ktorý zodpovedá najvyšším požiadavkám a štandardom.

Prečo názov Forhit?

logo forhit black
Našim cieľom bolo aby názov produkt jasne vyjadroval jeho použitie a zároveň nebol príliš dlhý. Nakoniec sme sa zhodli na anglickom “for heat” (pre kúrenie), ktorý sme vzhľadom na orientáciu na náš trh “poslovenčili”, teda vznikol názov Forhit.
riadenie forhit elektrické kúrenieriadenie forhit elektrické kúrenie

Inteligencia Forhitu

Veľa systémov elektrického podlahového kúrenia si v dnešnej dobe dáva prívlastok inteligentné kúrenie. V našom ponímaní však inteligencia nespočíva len v pripojení sa na internet a následnom ovládaní, ale o prepracovaný systém - inteligentný algoritmus, ktorý "rozmýšľa za Vás".

Náš jedinečný slovenský produkt Forhit, ktorý je na trhu s elektrickým kúrením bezkonkurenčný je určený pre každého priaznivca elektrického podlahového kúrenia, ktorý v bytových/ nebytových priestoroch chce komfortné teplo a bezúdržbový systém. Aj keď investičné náklady na riadenie Forhit sú vyššie, vrátia sa nie len v podobe nízkych účtov a tepelnej pohody, ale aj bezúdržbovosťou, čo iné zariadenia neposkytujú.
Jaroslav Kočiš
(konateľ, majiteľ a zakladateľ firmy EXIM ING s.r.o., tvorcu kúrenia Forhit)
Ak Vás kúrenie Forhit zaujalo, požiadajte o nezáväznú cenovú ponuku
Cenová ponuka
Partneri:
envelopestorephone-handsetmap-marker