Dátum: 11. mája 2022

Vykurovacie káble pre podlahové kúrenie

Elektrické podlahové kúrenie je inteligentný spôsob vykurovania v domácnosti. Jeho inštalácia postupne narastá vo väčšine domov, keďže majitelia si začali uvedomovať hlavné výhody, ktoré so sebou prináša. Služby a široké portfólio produktov našej spoločnosti FORHIT, sú verejnosti dostupné už takmer tridsať rokov. Patria sem napríklad vykurovacie káble pre podlahové kúrenie. Čím sa vykurovacie káble vyznačujú a kedy by ste sa pri inštalácií kúrenia mali vybrať touto cestou?

Vykurovacie káble: Výhody

Je zrejmé, že v súčasnosti nájdete na trhu niekoľko možností, ako zabezpečiť vykurovanie domova. Avšak pri dobre navrhnutom elektrickom podlahovom kúrení prostredníctvom vykurovacích káblov objavíte hlavné benefity, pre ktoré je tento systém účinnejší, než ostatné. Ako prvú praktickú vlastnosť môžeme spomenúť efektívny spôsob rozmiestnenia a inštalácie. Na rozdiel od iných vykurovacích telies, káble pre podlahové kúrenie môžete aplikovať aj do priestorov členitého a zaobleného charakteru. Počas kladenia nezabudnite na dodržiavanie správnej vzdialenosti medzi káblami – vo výsledku tak zabezpečíte účelné rozloženie tepla.

Po tom, čo sú vykurovacie káble pre elektrické podlahové kúrenie správne nainštalované, nebudú potrebovať pravidelný servis. Táto skutočnosť predstavuje dve výhody. Prvou je bezúdržbovosť a druhou je šetrenie financií za kontrolu systému od odbornej osoby. Ako je to s miestom potrebným pre montáž kúrenia? Vykurovacie káble sú úsporným riešením nielen z hľadiska nákladov, ale aj priestoru. Sú namontované pod podlahou, takže s voľne nadobudnutým miestom môžete vynaložiť podľa vlastných predstáv. To isté platí aj s uskladňovacím priestorom, ktorý nebudete potrebovať, keďže drevo, uhlie ani palety sa pri vykurovacích kábloch nepoužívajú.

Faktor bezpečnosti sprostredkuje systém FORHIT, s dvomi digitálnymi senzormi, ktorých prevádzka je tichá a spoľahlivá. Podlahové kúrenie je vyhľadávané aj pre nízke prevádzkové náklady, tie však do istej miery závisia aj od toho, ako sa k tomuto aspektu postaví majiteľ domu. Vykurovacie káble nadobudnú správnu účinnosť hlavne vtedy, keď zákazník myslel na dobré zateplenie domu a komfortnú teplotu využíva v časoch, keď sa v interiéri naozaj nachádza. Podlahové kúrenie od našej spoločnosti je spravidla inštalované s elektromerom, ktorý ponúka dôležité informácie o spotrebe energie v nehnuteľnosti – vďaka tomu by ste mali mať náklady pod kontrolou.

 

referencie forhit elektrické kúrenie

Vykurovacie káble ako komfort do domácnosti

Ak ste doposiaľ nevyužívali elektrické podlahové kúrenie, po jeho montáži zistíte, že spomedzi všetkých druhov kúrenia práve podlahové zvýši teplotu v miestnosti najrýchlejšie. Vo všeobecnosti sa nemusíte obávať o bezpečnosť a správnu funkciu vykurovacích káblov počas prevádzky. Ich stavba je totiž účelne navrhnutá tak, aby sa pri zalievaní do betónu nepoškodila. Samotné položenie podlahy zahŕňa niekoľko bodov, pričom výsledná skladba podlahy (pre mokrý proces) má charakteristické zloženie.

Ak by sme mali začať skladbou podlahy odspodu, v tejto časti sa bude nachádzať podkladová vrstva. Nad ňou sa aplikuje vrstva izolačná, s hrúbkou minimálne päť až desať centimetrov. Nasleduje hliníková fólia – dbajte na to, aby ste vybrali hliníkovú fóliu, ktorá je pre váš projekt najoptimálnejšia. Po tom, čo sa na túto vrstvu umiestni podlahový senzor od termostatu, nastáva kladenie vykurovacích káblov. Zo služieb ktoré ponúkame si môžete vybrať inštaláciu inteligentných, alebo odporových vykurovacích káblov. Následne sa uskutoční zaliatie systému betónom alebo anhydritom (hrúbka minimálne štyri centimetre). Proces sa zakončí pokládkou podlahovej krytiny. Pri stavbe nového domu, alebo pri rekonštrukcií nemusíte výber podlahovej krytiny prispôsobovať vykurovacím káblom, iba vlastným preferenciám. Vykurovacie káble sú totiž vhodné pre všetky druhy podlahy:

 • Keramika
 • Betón
 • Kameň
 • Drevo
 • Koberec
 • Plávajúca podlaha a ďalšie

Aplikácia podlahového kúrenia nie je výhradne určená pre rodinné domy, ale aj pri iné stavebné objekty. Patrí sem napríklad byt, chata, hotely, či iné komerčné budovy. Vedeli ste, že sálavé teplo od podlahy v súčasnosti využívajú aj niektoré reštaurácie? Do voľného priestoru v ktorom by sa nachádzali radiátory, tak môžu umiestniť ďalšie gastro vybavenie. Naša spoločnosť sa zameriava aj na elimináciu nepríjemných akustických zvukov, aby spotrebiteľa elektrického podlahového kúrenia neobťažoval potenciálny nepríjemný hluk.

Čím sa vyznačujú vykurovacie káble?

Vykurovacie káble sú vodiče, ktoré sa využívajú buď ako doplnkové kúrenie, ale môžu predstavovať aj hlavný tepelný zdroj v domácnosti. Pre ich účelne navrhnutú stavbu sa inštalujú pod široké množstvo druhov podláh, ako je drevo, keramika, laminát, či dokonca koberec a iné. Ak ste rozhodnutí, že vykurovacie káble využijete len ako doplnkový zdroj kúrenia, zamerajte sa na to, aby boli umiestnené na čo najvhodnejšom mieste – napríklad vstupný priestor, kúpeľňa, toalety, alebo iná miestnosť ktorú často využívate.

Vykurovacie káble, ktoré poskytujeme, majú dvojžilový vodič s opletením a vyznačujú sa výkonom 20 W/bm. Dĺžka káblov je rôzna, v závislosti od potrieb spotrebiteľa – nájdete ho v rozmedzí od 10 metrov, až po 180 metrov. Medzi ďalšie výhody sa radí tiež efektívne navrhnutý priemer kábla, pretože svoju funkciu si dokáže plniť pri veľkosti 5 milimetrov. Čo sa týka cenového rozhrania, naša spoločnosť ponúka prijateľné a úsporné riešenia. Výška investície sa pohybuje hlavne v závislosti od dĺžky kábla, ktorú potrebujete zaobstarať.

Každé vykurovacie teleso so sebou prináša veľké množstvo účelných vlastností. Komfortné a ekonomické vykurovacie káble pre podlahové kúrenie majú špecifické funkcie a výhody. Vďaka nim je rozloženie teploty viac než optimálne a v porovnaní s tradičným spôsobom vykurovania nedochádza k vysokej cirkulácií vzduchu. Túto vlastnosť ocenia najmä alergici, náchylní na prašnosť v domácnosti. Ak si však nie ste istí s konečným výberom, alebo vás zaujíma vypracovanie cenovej ponuky, môžete kontaktovať personál na našej oficiálnej stránke, ktorý vám pomôže s konkrétnymi otázkami.

 

 

 

Zaujali sme Vás?  Nechajte si od nás vypracovať cenovú ponuku ešte dnes

  Maximálna veľkosť jednej prílohy je 5MB  Odkiaľ ste sa o nás dozvedeli?

  Súvisiace produkty v kategórií podlahové elektrické vykurovanie

  Infračervené fólie od Eximing.sk

  https://www.eximing.sk/kategoria-produktu/elektricke-kurenie/infracervene-folie/

  Vykurovacie káble Eximing

  https://www.eximing.sk/kategoria-produktu/elektricke-kurenie/vykurovacie-kable/

  Vykurovacie rohoze Eximing

  https://www.eximing.sk/kategoria-produktu/elektricke-kurenie/vykurovacie-rohoze/

  Termostaty Eximing.sk

  https://www.eximing.sk/kategoria-produktu/elektricke-kurenie/termostaty-elektricke-kurenie/

  Forhit Eximing.sk

  https://www.eximing.sk/kategoria-produktu/elektricke-kurenie/forhit/

   

   

   

  Partneri:
  envelopestorephone-handsetmap-marker