Dátum: 27. januára 2021

3. Infračervené žiarenie

Popis možných zdravotných výhod  elektrického kúrenia infračerveným žiarením, zdravotných procedúr a terapií infračerveným žiarením.

ÚVOD

Tento dokument vám ukáže  zdraviu prospešné Benefity ktoré Vám prinesie Elektrické kúrenie infračerveným žiarením v rôznych aplikáciách, ako aj benefity používania Kúrenia Forhit vo vašej domácnosti.

Pravdepodobne ste už okúsili terapeutické účinky infračerveného tepla bez toho aby ste o tom vedeli. slnko nám poskytuje najlepšiu prírodnú, teplú infračervenú Terapiu a to je dôvodom Prečo sa cítite  úplne spokojne už pri malom Slnečnom dotyku lúča na vašu pokožku. Približne 80% slnečných lúčov sú Infračervené, pásmo neviditeľného svetla v elektromagnetickom  spektre. Ďaleké Infračervené žiarenie nespôsobujú slnečné popáleniny ani poškodenie kože a nemôžu byť porovnávané s ultrafialovým svetlom ktoré spôsobuje popáleniny a poškodenie pokožky.

Infračervené žiarenie ohrieva objekty priamo vrátane vás a naopak neohrieva vzduch okolo vás ako to robí konvenčné kúrenie. to má za následok viaceré zdraviu prospešné benefity ale aj ekonomické výhody pri efektívnom vykurovaní u vás doma. Kúrenie infračerveným žiarením je veľmi ekonomická cesta  vykurovania vášho domu bez straty tepla na  ohrev vzduchu ako pri konvenčných vykurovacích systémoch.

Infračervené žiarenie

Čo je Infračervené teplo?

Infračervené teplo je práve svetlo, ktoré svieti  medzi viditeľným a mikrovlnným svetlom v elektromagnetickom spektre. Infračervené svetlo má rôzne vlnové dĺžky, presne ako viditeľné svetlo má rôzne vlnové dĺžky od červeného svetla po fialové, ako napríklad  dúha.

Elektromagnetické Spektrum

 

Blízke infračervené svetlo

Blízke Infračervené svetlo je bližšie o vlnovej dĺžke k viditeľnému svetlu. Tieto kratšie, blízke infra červené vlny nie sú teplé vôbec, dokonca ich nemôžete ani cítiť. Blízke Infračervené svetlo sa bežne používa v domácich zariadeniach, napríklad diaľkový ovládač od televízora.

Ďaleké Infračervené svetlo

 Ďaleké Infračervené svetlo, často označované ako FIR (Far Infra-Red ) vlny sú teplé, bližšie k mikrovlnej oblasti elektromagnetického spektra a TO zažívame ako Teplo. Ďaleké Infračervené teplo ponúka veľa z benefitou prírodného slnka ale bez nebezpečného  UV žiarenia.

Pretože primárnym zdrojom infračerveného žiarenia je tepelné žiarenie, v infračervené žiarenie vyžaruje akýkoľvek objekt, ktorý má teplotu. Čím je objekt teplejší, tým viac infračerveného žiarenia emituje. Dokonca aj studené predmety, ako napríklad kocka ľadu, budú vyžarovať detekovateľné infračervené lúče

Keď je objekt horúci, ale nie dosť horúci na to, aby vyžaroval viditeľné svetlo, bude emitovať väčšinu svojej energie v infračervenom rozsahu.

Napríklad horúce uhlie nemusí vydávať viditeľné svetlo, ale vyžaruje infračervené žiarenie, ktoré pociťujeme ako teplo.

Tento termovízny obrázok ukazuje, ako ľudské telo vyžaruje časť infračerveného žiarenia aj cez vrstvy oblečenia. Teplý nápoj je najteplejší zobrazený ako červený a biely a pokožka na tvári a rukách je zreteľne viditeľná zelenou a žltou farbou.

Ľudia pri normálnej telesnej teplote vyžarujú najsilnejšie infračervené žiarenie o vlnovej dĺžke asi 10 mikrónov. (Mikrón je termín, ktorý sa v astronómii bežne používa pre mikrometre alebo milióntinu metra.)

Systém kúrenia FORHIT pracuje na podobnej infračervenej vlnovej dĺžke 4 až 9 mikrónov, pretože sa to považuje za najefektívnejšie pri výrobe tepla v súlade s ľudským telom.

Praktické použitie infračerveného žiarenia

Používanie infračervených vĺn v domácnosti je tu už roky a teraz sa začína používať v širokej škále nových aplikácií.

Blízke infračervené svetlo  všetci poznáme a používa sa na prenos informácií z miesta na miesto, napríklad pomocou vášho diaľkového ovládača T.V. alebo na dátové spojenia na krátke vzdialenosti medzi počítačmi alebo mobilnými telefónmi.

Terapeutické a praktické účinky infračerveného žiarenia sa využívajú v aplikáciách ako sú nemocničné inkubátory pre novorodencov, moderné sauny, ktoré sa vyhýbajú vysokým teplotám tradičných vlhkých teplovzdušných sáun, ohrievače jedla v reštauráciách a dokonca aj moderné sušiče vlasov a žehličky na vlasy potvrdili, že sú k vlasom šetrnejšie.

Praktické použitie infračerveného žiarenia

Používanie infračervených vĺn v domácnosti je tu už roky a teraz sa začína používať v širokej škále nových aplikácií.

Blízke infračervené svetlo  všetci poznáme a používa sa na prenos informácií z miesta na miesto, napríklad pomocou vášho diaľkového ovládača T.V. alebo na dátové spojenia na krátke vzdialenosti medzi počítačmi alebo mobilnými telefónmi.

Terapeutické a praktické účinky infračerveného žiarenia sa využívajú v aplikáciách ako sú nemocničné inkubátory pre novorodencov, moderné sauny, ktoré sa vyhýbajú vysokým teplotám tradičných vlhkých teplovzdušných sáun, ohrievače jedla v reštauráciách a dokonca aj moderné sušiče vlasov a žehličky na vlasy potvrdili, že sú k vlasom šetrnejšie.

 

Zdravotné benefity Infračerveného žiarenia

Prínosy infračerveného tepla pre zdravie sa všeobecne delia na dve kategórie. Prvým je použitie ďalekého infračerveného žiarenia používaného ako domáci vykurovací systém a druhým je infračervená tepelná terapia.

Infračervený vykurovací systém

Ďaleko infračervené teplo je zdravšie, pohodlnejšie a efektívnejšie ako iné zdroje domáceho vykurovania. Ďaleko infračervené teplo poskytuje mnoho výhod prírodného slnečného žiarenia bez nebezpečných účinkov UV žiarenia.

Všetky bežné vykurovacie systémy znižujú kvalitu vzduchu jeho vysušovaním a vytváraním dráždivej suchej statickej atmosféry.

Systém FORHIT je fázový systém ďalekého infračerveného ohrevu, ktorý skôr ohrieva ľudí a predmety v miestnosti a neohrieva vzduch.

 

Rovnakú úroveň pohodlia tela je preto možné dosiahnuť aj pri nižšej teplote vzduchu. To minimalizuje cirkuláciu vzduchu v miestnosti, čo znižuje riziko tvorby plesní a vlhkosti, ako aj šírenia častíc prachu a spór vo vzduchu.

Najvýraznejšou výhodou použitia vykurovacieho systému infračerveným žiarením je to, že sa vaša domáca alebo kancelárska klíma cíti zdravšie a je skutočne zdravšie byť v nej. Použitie menšej energie vám ušetrí peniaze, čo má svoj vlastný faktor dobrého pocitu. Ekonomický vykurovací systém prináša sociálne výhody v tom, že si viac ľudí môže dovoliť vykurovať svoj domov na príjemnejšiu a zdravšiu teplotu

Infračervené terapie a zdravotné výhody

Z celého sveta existuje veľké množstvo dôkazov, pozorovaní a lekárskych akceptácií, že tepelné terapie a ohrev pomocou ďalekého infračerveného žiarenia sú skutočne dobré pre vaše zdravie

Zdravotné ošetrenia a terapie využívajúce teplo infračerveného žiarenia zvyčajne zahŕňajú použitie špeciálneho infračerveného zariadenia ako aj vyvážený životný štýl a dostatok čerstvého vzduchu a vyvážené vystavenie prirodzenému slnečnému žiareniu.

Nasledujúce príklady zdôrazňujú škálu výhod, o ktorých sa tvrdí, že vznikajú pri liečbe infračerveným žiarením.

Úľava od bolesti

Jednou z hlásených zdravotných výhod infračerveného žiarenia je to, že pomáha zmierniť bolesť lepšie ako tradičné zdroje tepla, keďže teplo pôsobi priamo na telo.

Pretože infračervené teplo vyžaruje teplo rovnomerne a nepotrebuje sekundárnu prenosovú metódu na ohriatie objektu alebo osoby, ako pri bežných zdrojoch tepla, považuje sa infračervené žiarenie za najefektívnejšiu metódu tepelnej terapie. Ak ste niekedy používali infračervenú saunu, pochopíte prečo. Môžete zostať dlhšie v infračervenej saune a využívať väčšie výhody, pretože vzduch okolo vás nedosahuje pľuzgierové teploty ako v tradičnej saune.

Je známe, že športovci používajú toto infračervené teplo na zmiernenie bolestí a námahy a tiež na urýchlenie procesu hojenia. Predpokladá sa, že infračervené teplo pomáha zefektívniť cirkuláciu. Rany sa hoja rýchlejšie s lepšou cirkuláciou, a to platí aj pre traumy svalov a tkanív.

Ukázalo sa tiež, že infračervené teplo pomáha ľuďom s artritídou, poskytuje krátkodobú úľavu od bolesti bez nepriaznivých vedľajších účinkov a poskytuje stimuláciu obehovému systému, ktorú by inak kvôli fyzickým obmedzeniam nemohli zažiť.

Detoxikácia pomocou ďalekého infračerveného žiarenie

Toxická akumulácia v tele (alebo Toxické preťaženie) môže byť hlavnou príčinou mnohých zdravotných stavov vrátane procesu starnutia a chorôb, ako je rakovina.

Medzi príznaky toxického preťaženia patrí únava, bolesti hlavy, bolesti kĺbov alebo svalov, časté prechladnutie a chrípka, príznaky alergie a hormonálnej nerovnováhy, citlivosť na chemikálie, prekrvenie dutín, psoriáza a iné kožné ochorenia, strata obratnosti, nespavosť a ďalšie. Medzi psychologické príznaky patrí slabá koncentrácia, strata pamäti, zmeny nálady, duševná zmätenosť a zmeny správania.

Keď sa toxické plyny ako je oxid siričitý a oxid uhličitý, alebo potenciálne smrteľné toxíny ťažkých kovov, ako je ortuť, olovo a chlór, stretnú s veľkými molekulami vody, sú zapuzdrené do zhlukov vody a zachytené v tele. Ak sa tieto toxíny hromadia, blokuje sa krvný obeh a bunková energia sa zhoršuje.

Detoxikácia je proces, ktorý sa snaží odstrániť tieto toxíny z tela, aby sa dosiahla zdravšia rovnováha.

Technológia Far Infrared je 7-krát účinnejšia pri detoxikácii ťažkých kovov ako je ortuť, hliník a dokonca aj cholesterolu, nikotínu, alkoholu, amoniaku, kyseliny sírovej a ďalších toxínov v životnom prostredí, na rozdiel od klasických saunových kúr alebo parnej sauny.

"Jedným z dôvodov, prečo má ďaleké infračervené žiarenie(FIR) priaznivé výsledky pri rôznych ochoreniach, je schopnosť vĺn FIR odstraňovať toxíny, ktoré sú často jadrom mnohých zdravotných problémov. Toxíny, ktoré sa nedajú odstrániť ihneď po vstupe do tela je zapuzdrené do zhlukov vody. Krvný obeh je zablokovaný a bunková energia je narušená tam, kde sa tieto toxíny hromadia. Keď sa však na molekuly vody obsahujúce toxíny aplikuje vlna FIR s veľkosťou 7 až 11 mikrónov, voda začne vibrovať.

Táto vibrácia znižuje iónové väzby atómov, ktoré držia pohromade molekuly vody. Keď dôjde k rozpadu molekúl vody, uvoľnia sa zapuzdrené plyny a ďalšie toxické materiály. Jedna štúdia uskutočnená americkými vedcami ukázala, že pot uvoľňovaný používateľmi sauny FIR sa líšil od potu u ľudí používajúcich konvenčnú saunu alebo pri bežnom cvičení. Bezvodou časťou potu uvoľňovanou v saune FIR bol cholesterol, toxíny rozpustné v tukoch, toxické ťažké kovy, kyselina sírová, sodík, amoniak a kyselina močová. “ - Dr. Kyuo, Japonsko.

Prehľad histórie FIR a jej terapeutickej hodnoty je uvedený v článku „Warming Up to FIR“, publikovanom v časopise Alternative Medicine Magazine z januára 2001, Dr. D.J. Fletcher.

Tu je výpis:

Detoxikácia od fibromyalgie a syndrómu chronickej únavy:

Randy Gomm vo Vancouveri sa stal distribútorom FIR sáun po tom, čo jeho život zmenila detoxikácia. Ako hasičovi sa jeho zdravie začalo zhoršovať, až kým už nebol práceneschopný. Diagnostikovali mu fibromyalgiu a nakoniec sa zistilo, že základom jeho problému bolo toxické preťaženie z expozície na pracovisku. Hovorí, že počas ôsmich rokov, keď bol chorý, mal veľa času na výskum alternatívnych spôsobov obnovenia zdravia. „Zistil som, že poprední vedci zaoberajúci sa fibromyalgiou a syndrómom chronickej únavy uviedli, že ich pacienti majú vysoké toxické zaťaženie,“ hovorí Randy. "Keď sa znížilo ich zaťaženie, ich príznaky sa často dramaticky zlepšili. U mňa to fungovalo. Detoxikácia mi skutočne pomohla postaviť ma na nohy.

Experimentálna infračervená liečba Alzheimerovej choroby

Ďalšia aplikácia infračervenej terapie zahŕňala experimentálnu infračervenú prilbu nielen v zastavení, ale aj v skutočnom zvrátení progresu demencie u najmenej jedného pacienta.

V prípade 57-ročného podnikateľa Clema Fennela, ktorý kvôli agresívnej demencii začal rýchlo strácať schopnosť fungovať, lekári povedali jeho rodine, že jeho úpadok nemôže nič zastaviť. Namiesto toho, aby sa vzdali nádeje, sa však obrátili na experimentálne zariadenie vyvinuté britským praktickým lekárom Gordonom Dougalom. Odleteli do Anglicka, kde ho Dougal začal ošetrovať prilbou, ktorá dvakrát denne ožaruje mozog infračerveným svetlom.

"Úprimne, môžem vám povedať, že do desiatich dní sa zhoršovanie zastavilo; potom sme začali vidieť zlepšenia. Začal rýchlejšie reagovať na ľudí, keď s ním hovorili," povedala Fennellova manželka Vicky.

"Môj manžel Clem sa vytrácal. Je to akoby sa vrátil. Jeho osobnosť sa začala znova prejavovať. Sme absolútne nadšení."

Pred liečbou Fennel nebol schopný dokončiť pravidelné každodenné úlohy.

„Keď ideme do reštaurácie, zvyčajne mu musíme objednať jedlo, teraz si môže objednať sám,“ povedala Fennelova dcéra Maggie. „Teraz sme v poriadku, keď ho necháme ísť do banky alebo na poštu, ale pred tromi týždňami by to nemohol urobiť.“

Prilba ešte nebola klinicky testovaná, aj keď je naplánované začať test na 100 pacientoch do konca roka. Dougal poznamenal, že pretože helma neprešla prísnymi skúškami, neexistuje spôsob, ako zistiť, či bude fungovať rovnako na všetkých.

„Fennelom som dal jasne najavo, že som nevedel, či to bude alebo nebude fungovať, ale výsledky sú dobré,“ uviedol Dougal. „Keď som ho prvýkrát uvidel, bol jednoslovný, ale ak zazvoním teraz, odpovie na telefón. Pred tromi týždňami na to nemal verbálne schopnosti.

Japonský výskum a pozorovania z infračervenej terapie

Od 80. rokov 20. storočia japonskí a čínski vedci a klinici ukončili rozsiahly výskum liečebných postupov pomocou infračerveného žiarenia a informovali o mnohých úžasných objavoch. V Japonsku existuje „Far Infrared Society“ zložená z lekárov a fyzioterapeutov, ktorá sa venuje ďalšiemu výskumu tepelnej terapie pomocou ďalekej infračervenej oblasti (často sa označuje ako terapia „hypertermia“). Ich objavy podporujú rôzne zdravotné výhody terapie infračerveným žiarením ako metódy vážnej liečiteľskej schopnosti. Stručný prehľad ich nálezov je uvedený nižšie.

Starnutie a terapia ďalekým infračerveným žiarením

Nasledujúce stavy boli hlásené v Japonsku ako zmiernené alebo znížené použitím tepelnej terapie pomocou  infračerveného žiarenia :

 • Astma, bronchitída (vyliečená).
 • Reumatoidná artritída (7 z 10 prípadov sa vyriešilo v jednom klinickom skúšaní).
 • Benígna hypertrofia prostaty (znížená).
 • Bolesť z rakoviny (veľmi uľavila od bolesti v neskorších štádiách).
 • Cirhóza pečene (obrátená).
 • Chronova choroba (zmizla).
 • Chladné ruky a nohy (fyzikálny terapeut zistil 20 - 50% zlepšenie).
 • Cystitída (zmizla).
 • Duodenálne vredy (eliminované).
 • Bolesť pri zlomenine pri kompresii.
 • Gastritída (zmiernená).
 • Hemoroidy (redukované).
 • Hepatitída (zmizla).
 • Vysoký krvný tlak (v prípade diabetika pokles systolického tlaku zo 180 na 125 + súčasne s chudnutím).
 • Keloidy (výrazne zmiernené a v niektorých prípadoch úplne preč).
 • Vredy na nohách (vyliečené, ak boli predtým statické a odolné voči inej starostlivosti).
 • Menopauza.
 • Bolesť brániaca spánku alebo obmedzovanie spánkových polôh (zmiernená).
 • Pooperačné zrasty (redukované).
 • Radiačná choroba (zmiernené príznaky a symptómy).
 • Pokračovanie mozgových príhod (Herniparéza sa časom zmiernila).
 • Dr. Masao Nakamura z lekárskej kliniky O a P v Japonsku hlási úspech s použitím tepla infračerveného žiarenia na:
 • Akné.
 • Artritída.
 • Choroby uší.
 • Gastroenterické problémy.
 • Nespavosť.
 • Menopauza.
 • Šľahnutie.
 • Ischias.
 • Tuhosť ramien

Vylepšenia pohybového aparátu s infračerveným žiarením 

Úspech zaznamenali aj japonskí vedci v oblasti infračerveného žiarenia pri nasledujúcich ochoreniach pohybového aparátu:

 • Artritída, Dna, Reumatoidné choroby, DJD (každému sa podstatne uľavilo alebo sa zlepšilo).
 • Zrasty (bežné u súťažiacich športovcov, trauma a syndrómy opakovaného stresu).
 • TMJ artritída.
 • Následky poranenia Acel - Decel.
 • Bolesť dolnej časti chrbta (s úľavou).
 • Burzitída (vylúčená).
 • Pomliaždenie mozgu (urýchlené hojenie).
 • Neuralgia súvisiaca s výstupkom disku.
 • Kompresné zlomeniny (v jednej situácii sa bolesť zastavila na tri dni pri jednom ošetrení).
 • Svalové napätie (uvoľnené).
 • Svalové kŕče (znížené alebo vylúčené).
 • Bolesť svalov po cvičení (dobré výsledky - dôležité pre súťažiacich športovcov).
 • Bolesť v ramene (zmiernená alebo zlepšená).
 • Miechový šok (zvrátený posttraumatický šok).
 • Tesné plecia (uvoľnenejšie).
 • Traumatická artritída.

Ušné, nosné a krčné stavy zmiernené infračerveným žiarením

 • Japonský výskum tiež uviedol nasledujúce stavy uší, nosa a hrdla, ktoré sa zmiernili pomocou tepelného ošetrenia pomocou technológie infračerveného žiarenia:
 • Telesný zápach.
 • Chronický zápal stredného ucha infekcie.
 • Upchaté póry (bez kozmetiky, vynikajúca textúra a tón pleti).
 • Lupiny (zvýšený prietok krvi pokožkou hlavy).
 • Ekzém a psoriáza (dobre reagujú).
 • Tržné rany (vyliečené rýchlejšie, s menšou bolesťou a zjazvením).
 • Vyrážka zo žihľavy.
 • Krvácanie z nosa (znížené).
 • Stav pokožky (vylepšený).
 • Problémy s dospievajúcou pokožkou (odstránenie akné a čiernych bodiek).
 • Zlý tón pleti - Jazvy a bolesť po popáleninách alebo ranách (znížené v závažnosti a rozsahu).
 • Bolesť hrdla.
 • Tinnitus (chronický závažný prípad eliminovaný 10 infračervenými ošetreniami).
 • Bežne sa používa v horiacich jednotkách v celej Ázii

Ďalšie hlásené zdravotné prínosy a liečby

Ďalšie štúdie a pozorovania z rôznych zdrojov po celom svete tiež zdôraznili nasledujúce príklady použitia ďalekého infračerveného tepla ako základ na dosiahnutie pozitívnych prínosov pre zdravie v rôznych podmienkach.

Krvný obeh

Terapia infračerveným žiarením zvyšuje krvný obeh a prísun kyslíka do poškodených tkanív (pomáha znižovať chronické bolesti kĺbov a svalov alebo úrazy pri športe), podporuje relaxáciu a pohodlie, navodzuje spánok a zmierňuje stres

Krvný tlak

Nemeckí lekárski vedci dospeli k záveru, že jedno sedenie pomocou infračervenej terapie dlhšie ako 1 hodinu môže mať výrazné zníženie krvného tlaku vďaka pretrvávajúcemu rozšíreniu periférnych ciev. Poznamenali tiež, že sa zlepšila viskozita krvi. Po 1 hodine infračerveného žiarenia dôjde k výraznému zníženiu krvného tlaku - odporu proti ejekcii srdca - celkovému periférnemu odporu - a k výraznému zvýšeniu srdcovej frekvencie, objemu mozgovej príhody, srdcového výdaja a ejekčnej frakcie.

Akné

„Infračervené lasery, ako sú Smoothbeam alebo CoolTouch, sa stávajú veľmi populárnou metódou na ošetrenie akné, najmä vo veľmi odolných prípadoch. Zdá sa, že fungujú tak, že zmenšujú mazové žľazy a získate relatívne rýchle výsledky. Bolí to sakra.“ - Jeffey Dover, MD, Boston, časopis ELLE, marec 2004

Zdá sa, že „saunová“ kupola „Infrared Hothouse“ od spoločnosti HTE otvára póry, ktoré fungujú už roky, a vylučuje tak zanášanie kozmetiky a uvoľňovanie suchej vonkajšej pokožky, hojenie akné a jaziev, všetko BEZ bolesti.

Úpal

Podľa Claytonovej elektroterapie, 9. vydanie, je ďaleké infračervené teplo jediným antidotom proti nadmernému ultrafialovému žiareniu.

Tepelná terapia ďalekými infračervenými lúčmi a elektromagnetické polia (EMF)

Nedávno sa objavili správy, ktoré podrobne popisovali riziká vystavenia určitým druhom elektromagnetických polí, ako sú elektromagnetické polia vysokého napätia, mobilné telefóny alebo terminály počítačového displeja. Infračervené vykurovacie systémy boli testované v Japonsku a neobsahujú toxické elektromagnetické polia. Švédsky národný inštitút radiačnej ochrany tiež dospel k záveru, že infračervené ohrievače nie sú nebezpečné. Japonskí vedci namiesto toho uviedli, že sálavé teplo z infračerveného žiarenia bojuje proti negatívnym účinkom toxických elektromagnetických zdrojov

CHI Energia

Energia CHI tiež známa ako Qi - energia životnej sily prítomná v každej živej veci:

Qi, ktorú vydáva majster Qigong, sa nazýva externá Qi, zatiaľ čo Qi, ktorá cirkuluje v tele, sa nazýva vnútorná Qi. Keď je človek chorý, môže sa tok Qi vnútorne prerušiť a rôzne orgány môžu zlyhať. Ak sa dajú správne informácie dodať do tela prostredníctvom iných médií, alebo ak sa dajú nové informácie získať v tele cvičením samotnými pacientmi (v tomto prípade je ideálny prístroj Chi), orgány, ktoré sú mimo prevádzky, obnovia svoje správne fungovanie. funkcie a pacienti sú tak vyliečení. Takto akupunktúra, elektrické ošetrenie, magnetická terapia a ďaleký infračervený lúč (FIR Hothouse Dome) neutralizujú rôzne choroby a udržiavajú telo v kondícii. - „Vedecký základ a terapeutické prínosy terapie infračerveným lúčom“, Dr. Kyuo.

McGraw-Hill Encyclopaedia of Science and Technology

McGraw-Hill Encyclopaedia of Science and Technology uvádza, že praktickí lekári využívajú sálavé teplo z infračerveného žiarenia na liečbu vyvrtnutí, natiahnutia, burzitídy, chorôb periférnych ciev, artritídy a bolesti svalov..

Terapeutické teplo a chlad

Terapeutické účinky diaľkového infračerveného žiarenia - Kapitola 9, Terapeutické teplo a chlad, štvrté vydanie, redakcia Justus F. Lehmann, M. D., Williams a Wilkin, uvádzajú, že terapia diaľkovým infračerveným žiarením robí nasledujúce:

Znižuje stuhnutosť kĺbov.

Zmierňuje svalové kŕče.

Zvyšuje prietok krvi.

Vedie k úľave od bolesti.

Ovplyvňuje poranenie mäkkých tkanív.

Zvyšuje rozťažnosť kolagénového tkaniva.

Pomáha pri liečbe zápalových infiltrácií, edémov a exsudátov.

Potenciálne použitie infračerveného žiarenia na zubných klinikách

Pán Shu z dentálnej kliniky Ninomiya Yuri niekoľko rokov používal na svojej zubnej klinike infračervený lúč. „Úspešne som liečil mnoho bežných zubných chorôb, napríklad pyorea alveolaris, zápal ďasien, bolesti zubov a svalové kŕče.“ Pán Shu naznačil, že použitie infračerveného lúča je predmetom výskumu. Dr. Akira, riaditeľ Asociácie zubných lekárov Meitoku a Dr. Waaataru z dentálnej nemocnice Kawano, tiež pravidelne používajú ošetrenie infračerveným žiarením pri zápaloch ďasien a potlačení bolesti po zuboch. - „Vedecký základ a terapeutické prínosy terapie  infračerveným lúčom“, Dr. Kyuo.

Umelé časti tela

„Kupola FIR Hothouse sa cíti na umelom boku nádherne ... je to tak príjemné. Keď máte vložené kovové kolíky nebolí to, pretože neprekročí 98 stupňov. Udržiavanie pri tejto konštantnej teplote nerobí“ Aby sa telo nedostalo hore a neznížilo sa to. Ak sa človek zotavuje zo zlomeniny a má v tele kovové kolíky, infračervený Hothouse je pre neho veľmi upokojujúci. ““ - D. Sudweeks, Pleasant Grove, Utah, 27. januára 1999.

FIR a zdravé tepny

Keď sa normálne hladká a pevná výstelka tepien zhrubne a zdrsní usadeninami tuku, fibrínu, vápnika a bunkových zvyškov, znižuje to schopnosť tepien expandovať a sťahovať sa a spomalí sa pohyb krvi zúženými kanálikmi. Tieto podmienky uľahčujú tvorbu krvných zrazenín, blokujú tepny a úplne zastavujú prietok krvi. Ďaleko infračervené teplo je schopné neutralizovať krvnú toxicitu a vyhladiť steny tepien, kapilár a žíl.

Pneumonia

C. Dunson, lymfológ v Utahu, uviedol, že do 15 minút po ošetrení klienta liečbou v skleníku FIR a lymfologickou terapiou sa ich zápal pľúc zbavil. Terapia ďalekými infračervenými lúčmi v Japonsku aj v Číne sa osvedčila ako vynikajúca pri astme, bronchitíde, nachladnutí, chrípke, zápaloch dutín a preťažení, pretože odstraňuje zápaly, opuchy a sliznice upchaté priechody, o čom svedčí kniha Dr. Kyua uvedená nižšie.

Dr. Sasaki Kyuo

Dr. Sasaki Kyuo, M. D., uskutočnil rozsiahly výskum terapeutického využitia terapie infračerveným žiarením. Je autorkou knihy „Vedecký základ a terapeutické výhody terapie infračerveným lúčom“ - napísaná výhradne pre FIR Hothouse Dome, ktorá predstavuje klinické účinky terapie infračerveným lúčom.Okrem rakoviny Dr. Kyuo hlási nepretržitú úspešnú liečbu mnohých ďalších chorôb pomocou FIR vĺn - liečbu nielen ňou, ale aj mnohými ďalšími lekármi. Zoznam chorôb - zdokumentovaný v jej knihe - zahŕňa stresom vyvolané chronické hnačky, brušnú distenziu, ulcerované hrubé črevá, gastritídu, znecitlivenie tváre, hemoroidy, bolesti ramena, chrbta a kolena, reumatizmus, hypertenzia, cukrovka, chudnutie, prsia a brušné ťažkosti nádory, nízky krvný tlak, astma, anémia, popáleniny a obareniny, telesný pach, skorý nástup plešatosti, zlomeniny krčných stavcov, ožarovanie a podobné choroby.

Terapia infračerveným žiarením:

 • Zlepšuje mikrocirkuláciu vyvíjaním silných rotačných a vibračných účinkov na molekulárnej úrovni.
 • Zvyšuje prísun kyslíka a živín v krvných bunkách do oblastí mäkkých tkanív tela.
 • Podporuje regeneráciu a rýchle hojenie.
 • Zvyšuje metabolizmus medzi krvou a tkanivom.
 • Zvyšuje funkciu bielych krviniek, čím zvyšuje imunitnú odpoveď a elimináciu cudzích patogénov a bunkových odpadových produktov.
 • Odstraňuje nahromadené toxíny zlepšením cirkulácie lymfy, ktorá je často jadrom mnohých zdravotných problémov.
 • Stimulujte hypotalamus, ktorý riadi produkciu neurochemikálií podieľajúcich sa na takých biologických procesoch, ako je spánok, nálada, pocity bolesti a krvný tlak.

Reumatoidná artritída

Klinická štúdia v Japonsku uviedla úspešné riešenie pre sedem zo siedmich prípadov reumatoidnej artritídy liečených pomocou terapie celého tela Infračerveným žiarením.

Raynaudov syndróm

Existuje mnoho štúdií o terapeutických účinkoch FIR. Jedna klinická štúdia, ktorú vykonali Dr. Gordon Ko a Dr. David Berbrayer z Sunnybrook a Women's College Health Science Centers z University of Toronto, publikovaná v auguste 2002 v časopise Journal of Clinical Therapeutics z časopisu Alternative Medicine Review, ukázala, že existujú významné zlepšenie subjektívnych mier bolesti a nepohodlia spojených s Raynaudovým syndrómom

Hojenie rán

V Japonsku Hideyoshi Toyokawa a ďalší skúmali účinky FIR na hojenie rán. Výsledky ukázali, že teplo infračerveného žiarenia môže výrazne zlepšiť hojenie rán. Výsledky si môžete prečítať v online časopise Experimental Biology and Medicine: - www.ebmonline.org

Infračervené liečenie fotónmi

Z vlastnej skúsenosti vám môžem povedať, že Far Infrared je zázračný nástroj, ktorý sa na povrchu zdá byť rozporuplný. Môže pomôcť zmierniť pocit necitlivosti, ale môže tiež vrátiť pocit pocitu v oblastiach, ktoré znecitliveli. Môže odstrániť zarastené jazvové tkanivo a môže stimulovať jeho rast. Môže odstrániť prebytočný pigment, ale tiež obnovuje pigment v miestach, kde je to potrebné. Môže aktivovať liečivé zložky v imunitnom systéme, ale tiež znížiť niekedy škodlivú reakciu tela na zápal.

Syndróm karpálneho tunela (CTS)

Jeden z najrýchlejšie rastúcich sťažností v tejto krajine dnes, syndróm karpálneho tunela (CTS) reaguje aj na (FIR). CTS je spôsobený pohybom a traumou stredného nervu prechádzajúceho cez zápästie. K problému sú obzvlášť náchylní pracovníci montážnej linky. Štandardnou liečbou CTS je stále chirurgický zákrok, ktorý má skľučujúcu úspešnosť menej ako 10%. Dr. Wayne Good, rastlinný lekár spoločnosti General Motors Flint Assembly, liečil takmer 600 pacientov (pomocou FIR) a dosiahol pozitívne výsledky u viac ako 70% pacientov. Ako pokračuje ďalšie štúdium, je v procese predkladania svojich výsledkov na zverejnenie.Photobiotherapy

"Fotobioterapia (FIR) sa stane jedným z popredných liečebných nástrojov našej budúcnosti. Eliminuje potrebu mnohých dnešných bežných chirurgických zákrokov. Vidím deň, keď bude mať každá domácnosť v krajine jednotku (FIR) po ruke .Pri správnom použití je to bezpečný, efektívny a prírodný nástroj, ktorý môže skôr podporovať vlastné vrodené liečivé sily tela, než byť v protiklade k nim. ““ - G.E. Poesnecker, N.D., D.C.

Ako rýchlo starnete?

Bežné problémy spojené so životným štýlom a starnutím, ako je hypertenzia a osteoporóza, bolesti hlavy a zažívacie ťažkosti, sú niektorými vedcami pripisované výsledku nadmernej kyslosti v našom systéme. American Medical Journal zistil, že u pacientov s úbytkom kostnej hmoty spôsobila alkalizácia ich systému pokles úbytku kostnej hmoty. Ich záver bol, že typická americká strava produkuje kyseliny.

Kyseliny uložené v našej krvi sú často ukladané telom vo formách cholesterolu, mastných kyselín, kyseliny močovej a ďalších darebákov, ktorí spôsobujú zmätok v našom systéme. Sang Whang, autor knihy „Reverzné starnutie“, tvrdí, že tieto prebytočné kyseliny je možné vylúčiť použitím infračerveného žiarenia spolu s konzumáciou určitých zásaditých minerálov a potravín. Rezonancia infračerveného žiarenia zahrieva vnútornú teplotu tela a zvyšuje cirkuláciu, čo umožňuje krvi roztaviť kyslé toxíny, ktoré sa roky ukladajú v tepnách človeka.

„Zvrátenie procesu starnutia“ - objav osvieteného lekára “. © 1999 Dr. Fouad I. Ghaly, MD - Štúdie naznačujú, že infračervené svetlo z diaľky stimuluje produkciu bunkového tkaniva a rýchlo podporuje regeneráciu kože a krvného tkaniva

ZDROJ

Tento dokument berie odkazy z niekoľkých zdrojov, vrátane nasledujúcich:

 1. "Far Infrared Medical Facts, Research from Japan, Detoxification." Far Infrared Medical Facts, Research from Japan, Detoxification. N.p., n.d. Web. 19 Sept. 2014.

<http:ƒƒwww.chimachine4u.comƒfir2.html>.

 1. Norek, Danna. "Use Infrared Heat for Pain Relief and Other Health Benefits."

NaturalNews.com. Natural News, 18 Mar. 2010. Web. 19 Sept. 2014.

<http:ƒƒwww.naturalnews.comƒ028392_infrared_light_pain_relief.html>.

 1. Netting, Ruth. "The Infrared." National Aeronautics and Space Administration. N.p., 27 Mar. 2007. Web. 19 Sept. 2014.

<http:ƒƒscience.hq.nasa.govƒkidsƒimagersƒemsƒinfrared.html>.

 1. David, Isaiah. "How Do Infrared Heaters Work?" EHow. Demand Media, 12 Dec. 2008. Web. 19 Sept. 2014. <http:ƒƒwww.ehow.comƒhow−does_4673660_infrared−heaters− work.html>.
 1. Gutierrez, David. "Infrared Light Helmet Reverses Alzheimer's Disease in Senior Patient."

NaturalNews.com. NaturalNews, 18 Dec. 2008. Web. 19 Sept. 2014.

<http:ƒƒwww.naturalnews.comƒ025112_infrared_light_disease_Alzheimers.html>.

Zrieknutie sa zodpovednosti:

Informácie v tomto dokumente týkajúce sa potenciálnych prínosov infračervenej terapie pre zdravie majú iba informačný charakter a nenahrádzajú lekársku pomoc od zdravotníckeho pracovníka alebo odborníka. Informácie v tomto dokumente by sa nemali používať na diagnostiku, zmiernenie, ošetrenie, liečenie alebo prevenciu akýchkoľvek zdravotných problémov alebo chorôb bez konzultácie s lekárom alebo špecialistom. EXIM ING s.r.o. netvrdí, že niektorý z našich produktov FORHIT vylieči  choroby alebo stavy. Svedectvá jednotlivcov sú iba osobnou skúsenosťou a nezaručujú, že iná osoba môže dosiahnuť rovnaké výsledky.

Mohlo by Vás zaujímať

Súvisiace produkty v kategórií Elektrické podlahové kúrenie

vykurovacie káble Line™T20

vykurovacie káble Line™T10

 

Infračervené fólie od Eximing.sk

https://www.eximing.sk/kategoria-produktu/elektricke-kurenie/infracervene-folie/

Vykurovacie káble Eximing

https://www.eximing.sk/kategoria-produktu/elektricke-kurenie/vykurovacie-kable/

Vykurovacie rohoze Eximing

https://www.eximing.sk/kategoria-produktu/elektricke-kurenie/vykurovacie-rohoze/

Termostaty Eximing.sk

https://www.eximing.sk/kategoria-produktu/elektricke-kurenie/termostaty-elektricke-kurenie/

Forhit Eximing.sk

https://www.eximing.sk/kategoria-produktu/elektricke-kurenie/forhit/

Partneri:
envelopestorephone-handsetmap-marker