Dátum: 25. marca 2021

  5. Elektrické podlahové kúrenie

História podlahového kúrenia

Ondol je tradičný kórejský systém podlahového kúrenia. Je známy aj pod názvom Bang Gu Deul. Pri tomto spôsobe vykurovania v peci horí oheň a horúci dym prechádza cez Gu Deul (podlahu), ohrieva ju a následne je odvádzaný von komínom na konci podlahy. Typickým príkladom konceptu, ktorý sa podobá na riešenie Ondol  je Hypocaust, primitívna forma vykurovania používaná na dodávku teplej vody do rímskeho kúpeľného domu (iba s pecou a Go Rae (základňou)), ktorá nedisponuje vykurovaným priestorom ani dutinou. Okrem toho existuje aj systém Gloria, ktorý vychádza z koncepcie Hypocaust a ktorý sa používala ako vykurovací systém v stredovekých hradoch.

Silné stránky riešenia Ondol – Západné krby a japonské Irori sú vykurovacie zariadenia, ktoré využívajú priamy zdroj tepla, zatiaľ čo Ondol zahrieva Gu Deul a Go Rae pod ním, aby sa využilo „nepriame sálavé teplo“. Ak je teda prvok Gu Deul správne navrhnutý, teplo na podlahe pretrváva pomerne dlho aj po odstránení priameho zdroja tepla. Precízne navrhnutý prvok Gu Deul si dlhšie uchováva „zvyškové teplo“.

Slabou stránkou je, že ak dôjde k prasknutiu alebo zlomeniu podlahy, dym môže začať stúpať a spôsobiť otravu oxidom uhoľnatým. Tiež je tu problém s tepelnou účinnosťou. Aby sa zvyškové teplo uchovalo po celú noc, panuje tendencia vytvárať viac tepla, ako je potrebné. Ďalšou nevýhodou je to, že v dôsledku štruktúry riešenia Ondol na podlahe vznikajú teplotné rozdiely

Moderné elektrické podlahové kúrenie

Vykurovací film je najmodernejšie infračervené plošné vykurovacie teleso potiahnuté uhlíkovým vykurovacím prvkom na podkladovom filme z izolačného materiálu a materiálu spomaľujúceho horenie, s elektródami vyrobenými z medenej fólie a laminovanými PET filmom. Na rozdiel od bežných vykurovacích telies, uhlíkový vykurovací prvok aplikovaný na celý film generuje rovnomerné infračervené žiarenie, ktoré je prospešné pre zdravie, keďže pripomína slnečné žiarenie.

Vykurovací film je navyše vyrobený z materiálu PET – špeciálnej tkaniny – a je špeciálne upravený tak, aby sa zabránilo kontaktu so vzduchom. Futuristické fasády, stropy a podlahové kúrenie, ktoré je možné využívať s takmer dokonalou čiastkovou permanentnosťou. Úžitkové vlastnosti vykurovacieho filmu závisia od molekulárnej technológie nanočastíc s adhéziou a odolnosťou uhlíkových a strieborných častíc. Viac informácií o vykurovacom filme nájdete na našej stránke:  www.elektrickekurenie.sk/infracervene-folie

elektrické podlahové kúrenie od ForhitAk máte záujem o podlahové kúrenie, odporúčame vám e-shop www.eximing.sk, kde nájdete overené produkty v najvyššej kvalite. S podlahovým kúrením ušetríte. Vďaka ideálnemu rozvrstveniu teplôt dochádza k hromadeniu teplého vzduchu pri strope a chladného u podlahy. S podlahovým kúrením vykurujete teplotou aj o niekoľko stupňov nižšou pri vyššom tepelnom komforte.   Tepelný komfort je zaistený vyššou teplotou v oblasti chodidiel a nôh. Tento komfort Vám zabezpečí iba podlahové kúrenie. Pri vykurovaní radiátormi je rozloženie tepla opačné a navyše spôsobuje vysokú cirkuláciu vzduchu.

Podlahové vykurovanie je vhodné ako jediný a hlavný zdroj tepla nie len pre domy ale aj byty, polyfunkčné objekty, hotely atď. Systém je regulovaný inteligentným riadením FORHIT, ktorý stráži peňaženku majiteľa a zabezpečí teplo presne vtedy, keď ho potrebujete. Nastavenú komfortnú a úspornú teplotu podľa Vášho želania zabezpečuje týždenný program.

Výhody nášho podlahového vykurovania:

Predĺžená záruka 22 rokov na vykurovacie káble Line™T20 a Line™T10.

  • Príjemný pocit tepla od podlahy zaisťuje komfortné a útulné bývanie.
  • Úsporné kúrenie je riadené presnou reguláciou, a tak šetrí energiu.
  • Bezúdržbový systém, preto ušetríte na účtoch za servis.
  • Systém je vhodný pre každý dizajn, pretože je neviditeľný.
  • Jednoduché a ľahké nastavenie termostatov v každej miestnosti.
  • Bezpečný, spoľahlivý a overený systém.
  • Komplexný systém získate od jednej spoločnosti.
Vykurovací odporový kábel Line™T20 (20W/m) a kábel Line™T10 (10W/m) pre pasívne domy. Tento flexibilný dvojžilový vykurovací kábel je vhodný do každej podlahy v byte, rodinnom dome alebo apartmáne. Tento druh aplikácie je v Európe najrozšírenejší.                     Návrh vykurovania: Pošlite nám pôdorys Vášho domu na email v kontaktoch a my Vám zadarmo navrhneme vykurovanie a vypočítame celkové ročné prevádzkové náklady Vášho domu.
Vykurovací odporový kábel Line™T20 (20W/m) podlahove kruenie

Elektrické podlahové kúrenie s vykurovacím odporovým káblom Line™T20 (20W/m)

 

Súvisiace produkty v kategórií Elektrické podlahové kúrenie

vykurovacie káble Line™T20

vykurovacie káble Line™T10

 

Infračervené fólie od Eximing.sk

https://www.eximing.sk/kategoria-produktu/elektricke-kurenie/infracervene-folie/

Vykurovacie káble Eximing

https://www.eximing.sk/kategoria-produktu/elektricke-kurenie/vykurovacie-kable/

Vykurovacie rohoze Eximing

https://www.eximing.sk/kategoria-produktu/elektricke-kurenie/vykurovacie-rohoze/

Termostaty Eximing.sk

https://www.eximing.sk/kategoria-produktu/elektricke-kurenie/termostaty-elektricke-kurenie/

Forhit Eximing.sk

https://www.eximing.sk/kategoria-produktu/elektricke-kurenie/forhit/

Partneri:
envelopestorephone-handsetmap-marker